אופנהלייפסטיילצפה בהכל

סידור ארונות בגדים לקראת חילופי עונות- כל הטיפים הכי חשובים

סידור ארונות בגדים היא לא משימה קלה, בואו לקבל טיפים ורעיונות איך לנצל מקסימום משטח הארון ואיך לעשות מעבר עונות נכון ופשוט. הכול ועוד במאמר

Booking.com

בכל הנוגע לסידור ארונות בגדים חשוב מאוד לשמור על סידור פרקטי, נוח ומאורגן כדי שהארון יישאר מסודר לאורך זמן ולא רק לאותו היום. הארון הוא אחד המקומות שהכי קל לבלגן כיוון שהוא נמצא בשימוש יומיומי וזאת אחת הסיבות שכל כך חשוב לשמור אליו מסודר. אז לקראת תחילת החורף בואו לקבל טיפים ורעיונות איך לשמור על הארון מסודר.

סידור ארונות בגדים בסיסי לפי צורך ועונה

שלב ראשון, מיון

סידור הארון הוא הזדמנות מעולה להיפטר מבגדים שכבר לא מתאימים לכם או שכבר לא מתאימים להעדפות האישיות שלכם. בואו נהיה כנים לרגע, אם לא לבשתם בגד בעונה שתיים האחרונות לא סביר שתתחילו ללבוש אותו עכשיו. את הבגדים שאתם כבר לא רוצים ניתן להעביר לחנויות יד 2 או לארגונים התורמים לצדקה ובכך לעשות שימוש חוזר למען החברה בבגדים הלא רלוונטיים שלכם.

שלב שני, סידור לפי עונה

כאשר החלפתם את הארון מקיץ לחורף בוודאי תגלו שלא הכול מסתדר בארון כמו שרציתם. במידה ויש בעיה עם מקומות אחסון ניתן להשתמש בשקיות וואקום כדי לאחסן את הבגדים מהעונה הלא רלוונטית ובכך לחסוך המון מקום בארון ועדיין לשמור על הבגדים במצב מסודר ונגיש. בעת חילופי העונות מומלץ להשאיר מעט בגדים גבוליים בשביל הימים בהם מזג האוויר בוחר קצת להשתגע. 

שלב שלישי, סידור לפי סוג הבגד

באזור התלייה ניתן העדפה לשמלות, מעילים, ג'קטים ואם יש לכם מספיק מקום אז גם סוודרים וחולצות כדי לשמור עליהם מלהתקמט בזמן הקיפול. את המדפים עצמם מומלץ לסדר לפי סוגי הבגד הנמצאים בו, לדוגמא- מדף לחוצות, מדף מכנסיים, מדף פיג'מות וכו'. במדף עצמו אפשר לסדר את הבגדים לפי שימוש ובכך לחסוך לעצמכם הרבה זמן התארגנות בבוקר, לדוגמא- חולצות לעבודה, חולצות ערב, חולצות ליומיום וכו'. אם אתם אוהבים סדר ודיוק אפשר גם לסדר לפי צבעים ובכך לבחור פריטים לפי התאמת צבעים ולא לפי ייעוד. 

Booking.com

שלב רביעי, שמירה על סדר קבוע

מה שיעזור לכם מאוד למשור על הסדר יהיה 'מקומות קבועים'. אם לכל פריט תהיה ערמה קבוע במדף קבוע יהיה לכם הרבה יותר נוח וברור איפה לחפש מה והסיכוי שתעשו בלגן בזמן החיפוש ירד משמעותית, בנוסף מומלץ לשמור על ייעוד המדפים קבוע בכל העונות כדי שתדעו אוטומטית לאיפה ללכת בשביל איזה סוג פריט.

שלב חמישי, קיפול מידי

הוצאתם את הבגדים מהמייבש או הורדתם אותם מתלייה? יופי עכשיו תשבו בהקדם כדי לקפל אותם. ככל שהבגדים יבלו יותר זמן בתוך הסל או בערמה בפינה ככה הם יתקמטו יותר וככה גם גדל הסיכוי שבמקום לקפל בגדים שהוצאת מהארון אתם פשוט תזרקו אותם ביחד לערמה. אם כל הבגדים יהיו מסודרים בתוך הארון כנראה שלא תרצו מכנס סורר זרוק בצד ותעדיפו לקפל אותו גם וככה תשמרו על סדר קבוע יותר.

שלב שישי, מגירות

מגירות יכולות לשמש להרבה דברים בארון ובאחסון בגדים, כמו לדוגמא להלבשה תחתונה, לגרביים, לצעיפים, כובעים, כפפות, בגדי ים, מגבות וכו'. גם במגירות יש לשמור על סדר קבוע ומומלץ להשאיר מגירה משתנה, הכוונה למגירה שבקיץ תכיל את בגדי הים וכובעי מצחייה ואילו בחורף תכיל את הצעיפים וכובעי הגרב. את הפריטים של נמצאים בשימוש ניתן לשמור בסלסלה בחלק האחורי העליון של הארון או בשקיות וואקום כמו שהמלצנו כבר קודם. 

שלב שביעי, הקפדה על ניצול מלא של שטח הארון

כאשר אתם מסדרים את הארון תזכרו כי לרוב יש מקום ל2 חלקים בכל מדף, לחלק הקדמי והנגיש ולחלק האחורי הפחות נגיש. מומלץ לנצל את כל השטח בארון כדי לא ליצור מצב של בזבוז ופריטים חסרי מקום. ניתן להשתמש בשורה הפנימית בשביל פריטים הנמצאים פחות בשימוש יומי או בפרטים מהעונה הלא רלוונטית (במידה ויש לכם מספיק מקום בצורה זו).

אהבתם? קראו גם את –

תחפושות מקוריות- אל תחכו לדקה ה90 ובואו לקבל רעיונות

פדיקור ביתי- ככה תשיגי ציפורניים יפות ומסודרת בקלות

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button