אסתטיקהצפה בהכל

צלקות אקנה – להפטר מהם אחת ולתמיד

צלקות אקנה גורמת לדימוי עצמי נמוך והשפעה פסיכולוגית קשה על הביטחון העצמי. כיום ישנם טכנולוגיות רבות לשיפור המראה שלכם במינימום סבל

Booking.com

במרפאות לאסתטיקה מגיעים עם שלל שלם של בעיות , צלקות אקנה כפרט וצלקות בפנים ככלל נמצאים ברשימה של  התלונות הנפוצות ביותר. כיום לכל בעיה אסתטית יש ברוב המקרים פתרון פשוט ונגיש. לכן חבל לסבול שנים בהם הבטחון העצמי ותחושת הערך העצמית נפגעת ועוצר אתכם מלעשות דברים שהיתם רוצים ללא הבעיה הזאת. צלקות בפנים הן בעיקר תוצאה של פצעי אקנה שלא טופלו כראוי, ניתוחים, טראומות ואפילו מחלות ויראליות כמו לדוגמא הרפס סימפלקס.

מהם סוגי צלקות אקנה ומה דרכי הטיפול?

  • את הרשימה נתחיל מהנפוצים ביותר לנפוצים פחות. סוג צלקת האקנה הנפוץ ביותר הוא אייס-פיק     (Ice-pick) והמאפיינים שלו הם חטטים עמוקים הנראים כמו דקירות דוקרן.
  • במקום השני מבחינת השכיחות ישנם צלקות בוקסקאר (Boxcar) צלקות אלו בעלות מראה עגול, שטוח, או עמוק. המקומות הנפוצים בהם מופיעות הצלקות הם בלחיים והרקות. 
  • צלקות מתגלגלות (Rolling scars) בעלות המראה הגלי ונדירוף אף יותר.
  • לסיום הרשימה נסיים עם צלקות היפרטרופיות שנגרמות כתוצאה מריפוי אגרסיבי של פציעה ובליטה מעל העור. 

דרכי טיפול בצלקות

האקנה עצמו אינו הבעיה, הבעיה מגיעה לאחר שהאקנה עובר ומופיעות צלקות, אומנם זה לא תמיד קורה אך פעמים רבות נשארות צלקות אשר פשוט מורידות מהיופי של הפנים. צלקות אלו יופיעו בכל אזורי הפנים – מצח, לחיים, אף ואפילו יכולים להגיעה לאזור הגב העליון. צלקות אקנה ניתנות לטיפול בעזרת הרפואה המתקדמת היום אשר מעלימות לגמרי את הפגע הלא נעים מהעור. 

כיום כבר אין צורך לעבור אישפוז על מנת לעשות פילינג עמוק ולעבור תהליך החלמה מתיש לשפוך כומרים כימיים קשים על עור הפנים. חשוב לציין אם צבע עור שלכם כהה, מה שבמדינתנו זה מאוד שכיח… מומלץ לא לעבור טיפול בפילינג עמוק כלל, בשל הסיכונים לשינוי פיגמנטציה בעור העלולה להיווצר כתוצאה מהטיפול. 

 טיפול בצלקות בטכנולוגיות חדשות

 על מנת להבין איזה טיפול הכי מתאים לכם תצטרכו קודם כל להבין אילו צלקות יש לכם לפי הדוגמא למעלה. לצלקות דקירה ההמלצה היא על פילינג TCA, זהו טיפול נקודתי בחומצת TCA בריכוז של 35% יגרום לעיבוי הדרמיס ופתרון הבעיה. כאשר מדברים על צלקות קופסה, לרוב ישלבו פילינג עם חומצה סליצילית לטיפול בצלקות ובעדיפות שתי טיפולים מהסוג הזה בהפרש של חודש. התוצאה מהטיפול היא עור אחיד,יפה  והכי חשוב פחות דלקתי.

דרכי טיפול נוספים
טיפול בשקעי צלקות בעזרת מילוי – ניתן להשתמשבחומרי מילוי שונים עם תוצאה שונה. חומצה היאלרונית תתן תוצאה זמנית, כרדיאס יביא תוצאה לאורך זמן ממושך יותר, והפתרון הטוב ביותר הוא בסיליקון רפואי אשר יתן תוצאה קבועה. תהליך ההזרקות הוא פשוט, קל כמעט ולא מביא עימו תופעות לוואי וסיבוכים. 
הסרת שכבות עור בעזרת לייזר טיפול זה משפר פלאים את מראה הצלקות וגורם להיווצרותם של סיבי קולוגן חדשים המעבים את עור הפנים ומעלים את הצלקות. טיפול זה כרוך בשבוע עור נפוח ואדמומי.
טיפול בעזרת Tixel מכשיר טיקסל החדשני פועל על טכנולוגיה חדשנית אשר משתמשת באנרגיית החום ונטולת קרינה. טיפול במכשיר זה משתמש באותה אנרגיה על מנת לחדור לדרמיס בלי שום פגיעה באפידרמיס ובכך גורם לעור מחודש ויצירן קולוגן מזורזת. טיפול זה הינו טיפול משלים לתיקון צלקות האקנה וכתמי גיל.
אהבתם ? קראו עוד בנושא האסטתיקה

Related Articles

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button